Scroll Top

Wnętrza szaf przesuwnych

wnętrza szaf wnękowych, wnętrza szaf przesuwnych 

Wnętrza szaf wnękowych, przesuwnych

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak zaprojektować wnętrze szafy

Wnętrza szaf wnękowych

 

Wnętrze szafy wnękowej w sypialni,

 

 

Szafa wnękowa w pełnej zabudowie znajdująca się w sypialni, w przeważającej części przeznaczona na ubrania wiszące, poza półkami na ubrania i szufladami na bieliznę, jest miejsce na deskę do prasowania. W zabudowie tej  zastosowany został obniżony sufit w celu zamontowania oświetlenia. Poza walorami ozdobnymi 5 halogenów może pełnić funkcję dodatkowego nocnego delikatnego oświetlenia.

 

 

wnętrza szaf przesuwnych

wnętrza szaf wnękowych

 

 

Szafa wnękowa z częściowo zabudowanymi ścianami bocznymi. Często stosowany układ wnętrza szafy – na górze pawlacz na całej szerokości, półki na ubrania, dwie szuflady na bieliznę i podwójny wieszak zarówno na krótkie i dłuższe ubrania. Prostota i funkcjonalność w czystej postaci.

 

 

 

 

 

 

 

Wnętrze szafy z pantografem, Szafa w pełnej zabudowie z przybitymi plecami z hf, w szafie wieszak na spodnie oraz 4 duże szuflady

 

 Zastosowane w tej szafie pantografy to idealne rozwiązanie jeśli nie mamy za dużo miejsca i nie możemy zrobić szerszej szafy a chcemy umieścić w szafie poza szufladami i półkami dużo wiszących ubrań.
Pantograf to mechanizm montowany u samej góry szafy, który dzięki swej budowie pozwala ściągnąć w dół drążek z ubraniami a następnie sam powraca w górę unosząc wszystkie ubrania. Dodatkowo w tej szafie jest zamontowany wysuwany wieszak na spodnie. Plecy są wykonane z płyty hdf w podobnym kolorze do płyty laminowanej z której jest wykonany korpus szafy.

 

 

 

 

 

 

 

Wnętrze szafy wnękowej w sypialni

 

Szafa przesuwna przedstawiona obok prezentuje urozmaicony układ wnętrza. Zastosowano w niej 4 szerokie szuflady, miejsce na ubrania wiszące, sporo półek różnej wysokości ale również po prawej stronie jest miejsce na telewizor a pod nim znajduje się wieszak na spodnie. Wieszak na spodnie to ciekawe rozwiązanie i często zalecamy je, jeśli jest tylko taka możliwość, zamontowany model w tej szafie nie wymaga standardowych szerokości, można go zastosować w każdej szafie, posiada łożyskowany mechanizm z pełnym wysuwem.

 

 

 

Wnętrze szafy z drzwiami suwanymi w sypialni, 6 szuflad na bieliznę drazki na ubrania wiszące, miejsce na TV oraz podświetlenie na górze szafy

Szafa wnękowa pokazana obok to typowy magazyn dla całego domu. Zabudowa jest głęboka. Po prawej stronie jest dużo półek, ich głębokość pozwala na układanie pościeli/ręczników czy też ubrań w dwóch rzędach, na górze znajduje się miejsce na duże walizki. Głębokość szafy pozwala przechowywać w niej zimowe (grubsze) ubrania i mamy pewność, że podczas przesuwania drzwi przesuwnych żadne ubrania nie będą o nie ocierały.  Dodatkowej funkcjonalności tej szafy wnękowej zapewnia 6 głębokich szuflad. Niewątpliwego uroku tej szafie dodają drzwi przesuwne wykonane ze szkła lacobel lub połączenia szkła i płyty laminowanej.

 

 

 

 

Szafa z drzwiami suwanymi  z obniżanym sufitem, 3 duże szuflady, cześc na ubrania wiszące, zamykany barek

 

 

 

Wnętrze szafy przesuwnej prezentowanej obok przedstawia kilka ciekawych rozwiązań. Poza półkami i szufladami, centralnie umiejscowiony jest podwójny drążek z wydzieleniem miejsca na dłuższe ubrania. Po lewej stronie znajduje się część zamykana, która może posłużyć za barek. Można w niej przechowywać również inne rzeczy, do których nie chcemy aby nasze małe pociechy miały dostęp. W tej szafie zastosowane jest również oświetlenie halogenowe sterowane radiowo, w zależności od pory dnia i naszego nastroju możemy ustawić intensywność świecenia.

 

 

 

Szafa wnękowa z bardzo prostym układem wnętrza, 4 duże szuflady, kilka półek na ubrania i drażek na ubrania wiszące, do tego spory pawlacz

 

 

 

Bardzo prosty i funkcjonalny układ wnętrza. Duży pawlacz pomieści większe gabaryty. Jeden drążek na którym można powiesić zarówno dłuższe jak i krótsze ubrania. Idealnie wykorzystana pozostała przestrzeń we wnęce –  4 szuflady i półki na ubrania.
Typowy układ wnętrza dla szafy wnękowej w niewielkiej sypialni.

 

 

 

 

 

 

Szafa wnękowa w sypialni, 4 szuflady, półki i drążki an ubrania wiszące, typowo wnekowa zabudowa, prostota formy

 

 

Wnętrze szafy prezentujące najprostszą formę ale jakże funkcjonalną, minimalna ilość materiału, 100% wykorzystanie przestrzeni, duży pawlacz ma służyć jako magazyn, a samo wnętrze szafy zostało podzielone dokładnie pół na pół przez przyszłych użytkowników, szerokie szuflady i półki pomieszczą bieliznę i ubrania jednak klienci w tym przypadku wolą wieszać ubrania stąd 4 szerokie drążki, łącznie ponad 4 mb.

 

szafy wnekowe 58371

 

 

Ciekawy przykład wykorzystania płytkiej wnęki jako szafy do zabudowy. Ta szafa z drzwiami przesuwnymi ma służyć jako miejsce do przechowywania butów oraz codziennych ubrań. Dodatkowo może służyć jako wieszak na ubrania przybyłych gości.

Zastosowanie luster na drzwiach przesuwnych spowoduje, że zabudowa będzie niewidoczna i optycznie powiększy pomieszczenie.

 

 

 

 

 

 

Wnetrze szafy w sypialni, 7 szuflad, półki i drązki na ubrania wiszące, do tego częśc gospodarcza i spory pwalcz służący na magazyn

 

 

Wnętrze tej szafy w sypialni zostało zaprojektowane przez klientów co do milimetra. Przestrzeń została bardzo dokładnie rozplanowana, głównie pod kątem wyjmowanych plastikowych pojemników (stad też w niektórych miejscach nie ma kątów do mocowania półek), drążki na ubrania o różnej długości, 7 szuflad, część gospodarcza na odkurzacz, deskę do prasowania i drabinę, do tego spory pawlacz, który ma posłużyć za magazyn dla całego mieszkania.