Scroll Top

Garderoby

Garderoby kraków, meble do garderoby Kraków

Garderoba

garderoby krakówCoraz częściej w nowoczesnym budownictwie stosowane są ciekawe rozwiązania przestrzenne. Wygospodarowane zostaje kilka dodatkowych metrów z przeznaczeniem na garderobę, najczęściej usytuowana jest ona obok sypialni. Poniżej prezentujemy kilka ważnych aspektów w kwestii projektowania garderoby na wymiar. Garderoba kraków

Planując garderobę rozważ jej przeznaczenie oraz indywidualne dopasowanie do stylu życia, pracy i zawartości garderoby.Jeżeli na co dzień ubierasz się bardziej elegancko większą część garderoby będą stanowiły drążki , pantografy lub gotowe wieszaki na spodnie, spódnice czy krawaty.

Funkcjonalna garderoba to taka w której znajduje się kilka szuflad, w męskiej części garderoby w zupełności wystarczą 2 szuflady na bieliznę natomiast w damskiej garderoba kraków przestrzeni proponuję dodatkowe szuflady na biżuterię lub inne „bibeloty”.

 

Przygotowując plan powinieneś maksymalnie wykorzystać przestrzeń jaką masz do dyspozycji. Przy suficie proponujemy wcześniej wspomniane pantografy. Idealnie sprawdza się też większa przestrzeń z półkami typu pawlacz wykorzystywana do przechowywania większych przedmiotów takich jak snowboard, narty czy zestaw do wędkowania.

Garderoby kraków

 

Wielu naszych klientów ma dylemat jakie drzwi stosować w garderobie – drzwi przesuwne czy może otwierane tradycyjnie? Dużo w tym wypadku zależy od szerokości pomieszczenia przeznaczonego na garderobę.

Aby zastosować drzwi przesuwne do części, w której będą drążki na wieszaki wymagana jest minimalna głębokość 60 cm, natomiast przy drzwiach otwieranych tradycyjnie wystarczy 50 cm. Jednak aby poprawić komfort użytkowania dla szaf z drzwiami suwanymi zalecamy naszym klientom głębokość 65 cm a dla drzwi tradycyjnie otwieranych 55 cm.

Me do garderoby Kraków

 

garderoby kraków

Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika,   że inwestorzy łączą obydwa rozwiązania decydując się na warianty mieszane. Jeżeli dysponujesz ograniczonym budżetem, wówczas proponuję zamknięcie rzadziej używanej części garderoby i pozostawienie części szafek otwartych.

Dzięki temu do obszaru, który jest rzadziej używany nie będzie dostawał się kurz, a szafki używane na co dzień będą łatwo dostępne.

Jeśli potrzebujesz dalszych porad w kwestii planowania garderoby skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy bliższych wskazówek i wykonamy projekt Twojej garderoby.

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy przykład realizacji garderoby od projektu do realizacji. Garderoba w otwartym pomieszczeniu z bardzo niskimi ścinkami kolankowymi, kominem i drewnianym słupem.

 

projekt garderoby kraków

Prawa ściana to część zabudowy przeznaczona na ubrania wiszące, aby ułatwić komunikacje w garderobie na wysokości drewnianego słupa zaprojektowaliśmy płytsze półki na obuwie.

 

[columns] [span6]

meble do garderoby kraków

[/span6][span6]

garderoba na wymiar kraków

[/span6]

 

 

 

Komin z jednej strony został obudowany półkami a z drugiej drążkami i półką pawlaczową.

[columns] [span6]

garderoba na zamówienie kraków

[/span6][span6]

garderoba na wymiar kraków

[/span6][/columns]

 

Na całej długości garderoby z niską ścianą kolankową zaprojektowaliśmy głębokie szuflady.

[columns] [span6]

jak zaprojektować garderobę

[/span6][span6]

garderoba na poddaszu

[/span6][/columns]