Scroll Top

Projekt mebli kuchennych – jak najbardziej funkcjonalny

Jak zaprojektować meble kuchenne?

Projekt mebli kuchennych projekt mebli kuchennych

Kiedy budujesz dom lub myślisz o remoncie mieszkania zapewne masz w głowie plan. W większości pomieszczeń skupiasz się na kwestiach estetycznych. Ale projektując meble kuchenne musisz dobrze zaplanować również ich funkcjonalność. Właśnie wygoda użytkowania to klucz do tego, byś w przyszłości był zadowolony z mebli kuchennych.

Meble kuchenne projektujesz z uwzględnieniem całego wyposażenia kuchni. Bierzesz pod uwagę wiele kwestii technicznych, dlatego jest to sprawa trudniejsza niż zaprojektowanie szafy czy garderoby.

 

projekt mebli kuchennych Praktyczne wskazówki w projektowaniu kuchni na wymiar

Skorzystaj ze wskazówek, które zamieszczamy poniżej. Dzięki temu twój projekt mebli kuchennych nie będzie zawierał najczęściej popełnianych przez inwestorów błędów. Jeśli poczynisz przygotowania odpowiednio wcześnie, będziesz mógł odpowiednio ulokować przyłącza mediów.
W razie potrzeby na etapie projektowania będziesz mógł nanieść poprawki. Projekt mebli kuchennych będzie bardziej dopasowany do istniejących  przyłączy.

  1. Jak wspomniałem powyżej – rozpocznij od zaplanowania przyłączy mediów. Ważne kwestie to podłączenie do prądu takich urządzeń jak piekarnik, wentylacja, płyta indukcyjna (jeśli taką zainstalujesz). Istotna jest też lokalizacja lodówki czy kuchenki mikrofalowej oraz ustalenie przestrzeni roboczych gdzie będzie potrzebny dostęp do prądu na blacie, do podłączenia wszelkiego rodzaju sprzętu AGD.
  2. Ustal gdzie będzie umieszczony zlew oraz zmywarka do naczyń. Od tego zależeć będzie położenie przyłącza oraz odpływu wody. Dobrze, by zmywarka i zlew sąsiadowały ze sobą, będą mogły zostać podłączone do jednej instalacji.
  3. Budowa wyspy kuchennej podnosi koszty inwestycji, oczywiście ze względu na konieczność doprowadzenia mediów. Jeśli po kilku latach zechcesz usunąć wyspę, wówczas będziesz musiał przeprowadzić remont generalny by usunąć podłączone media.
  4. Kolejnym krokiem jest wybór sprzętu AGD. Mam na myśli głównie decyzję dotyczącą tego, czy sprzęt będzie zabudowany, czy wolnostojący. Dobrze, jeśli wybierzesz konkretne modele sprzętu, abyś mógł jego rozmiary uwzględnić wykonując projekt mebli kuchennych.
  5. Jeśli podjąłeś już decyzję w kwestiach opisanych powyżej możesz przejść do wyboru rodzaju i koloru frontów kuchennych. Meble kuchenne dopasuj do Twojego stylu życia. Dla wymagających singli, preferujących nowoczesny styl sprawdza się szkło lacobel, frontu z połyskiem. Z kolei w domach, w których mieszkają małe dzieci znacznie bardziej funkcjonalne są fronty z tradycyjnych płyt meblowych w ciekawy deseń, na których nie widać odcisków palców małych rączek. Kolor frontów meblowych nie jest tak łatwo zmienić, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór. Do tego należy dobrać uchwyty do otwierania – według gustu i dopasowane do charakteru wnętrza.
  6. Przestrzeń między szafkami wiszącymi i blatem należy wypełnić materiałem w miarę łatwo zmywalnym, zwłaszcza, jeśli dużo gotujesz. Teraz wybór nie kończy się tylko na płytkach ceramicznych. Obecnie stosuje się materiały takie jak szkło lakierowane, szkło z fototapetą oraz różnorodne tworzywa PCV.
  7. Oświetlenie w kuchni należy podzielić na kilka segmentów. W centrum powinno znaleźć się główne źródło światła. Dodatkowo dobrze pomyśleć o oświetleniu blatów w newralgicznych punktach a także zapewnić odpowiednie światło dla wyspy kuchennej. Producenci oferują obecnie szeroki wybór wpuszczanych w korpus szafek listew oświetleniowych, halogenów i oświetlenia ledowego.

 

 

Skorzystaj z naszego doświadczenia!

Projektowanie mebli kuchennych daje duże możliwości konfiguracji, ale też często przysparza wiele problemów inwestorom.

Jeśli i Tobie nie jest łatwo zaplanować układ i rodzaj mebli kuchennych i stworzyć projekt mebli kuchennych  do twojego mieszkania skorzystaj z naszej pomocy. Bazując na Twoim pomyśle wykonamy projekt uwzględniający kwestie techniczne. Doradzimy Ci również przy wyborze materiału na fronty mebli kuchennych oraz wypełnienia przestrzeni miedzy blatem i szafkami wiszącymi. Możesz polegać na naszym doświadczeniu. Zapraszamy do kontaktu.