Scroll Top

Meble w małym mieszkaniu

Meble w małym mieszkaniu

[columns] [span4]

meble w małym mieszkaniu

[/span4][span4]

szafa na wymiar dla dzieci

[/span4][span4]

szafa na wymiar z frontami z mdf

[/span4][/columns]

Często w swojej pracy spotykamy się z klientami którzy proszą nas aby zagospodarować niewielkie mieszkania. Małe mieszkania dwu i jedno pokojowe można umeblować na kilka sposobów i pomimo niewielkiej przestrzeni można uzyskać sporą powierzchnie użytkową.

Meble kuchenne

wykonując meble w małym mieszkaniu w niewielkiej kuchni warto zastosować zabudowę szafek wiszących po sam sufit. Przeważnie powiększa to kubaturę szafek wiszących o ok. 1/3. Dolne szafki dla uzyskania większej przestrzeni można wykonać płytsze i co za tym idzie zastosować blat roboczy szerokości 50cm.
Niewielki stolik (blat roboczy) można schować w zabudowie kuchennej lub zawiesić na ścianie w formie składanej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni na zwykłym tradycyjnym stole.

Pokój/sypialnia

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pełnej zabudowy od podłogi aż po sufit, jeżeli sypialnia ma służyć również jako pokój dzienny można zastosować łóżka składane, które chowa się w ścianę. |
Szafa z drzwiami przesuwnymi nie musi być tylko garderobą gdzie będziemy przechowywać odzież, przy odpowiednim rozplanowaniu wnętrza, można w niej umieścić telewizor lub biurko.
Warto również zastanowić się nad szufladami pod łóżkiem, bądź wykorzystać całą przestrzeń po łóżkiem jako miejsce magazynowe.

Przedpokój

W przedpokoju najbardziej praktyczne są pawlacze pod sufitem, przy odpowiednim projekcie zmieści się w nich pół mieszkania i zaoszczędzimy miejsce w kuchni czy pokoju. Często proponujemy klientom szafy z drzwiami przesuwnymi które są połączone z pawlaczami.

 

Pokój dzienny/kuchnia

W niewielkich mieszkaniach przeważnie nie ma ścian nośnych, zamiast dwóch małych pomieszczeń (pokój, kuchnia) warto zastanowić się nad połączeniem kuchni i pokoju. Na takim rozwiązaniu zyskają oba pomieszczenia, dając mieszkańcom więcej przestrzeni. Takie rozwiązanie ułatwi zaaranżować i kuchnie która łatwiej będzie umeblować oraz pokój.
Istnieje bardzo wiele możliwości wykorzystania przestrzeni pod zabudowę meblową, meble w małym mieszkaniu można zaprojektować bardzo funkcjonalnie i idealnie dopasować do potrzeb domowników, zawsze pomagamy klientom wybrać najbardziej ergonomiczne rozwiązanie, które spełni wszystkie oczekiwania.

Jeśli nie masz pomysłu albo szukasz inspiracji skontaktuj się z nami.

Podczas pomiaru na pewno zaproponujemy wiele rozwiązań, z których będziesz mógł wybrać to, co najlepsze dla Ciebie.

Zostaw komentarz