Scroll Top

Szafa kobieca a szafa męska

 

Szafa kobieca a szafa męska

Dwa różne światy, czyli szafa kobieca a szafa męska – różnice pomiędzy szafą dla kobiety i szafą dla mężczyzny.

W poprzednim artykule „jak zaprojektować szafę wnękową” zostały opisane ogólne założenia projektowania szafy, jednak wiele rozmów podczas spotkań z klientami natchnęło mnie do dokładniejszego opisania różnic pomiędzy szafą dla kobiety a szafą dla mężczyzny.

Stale na rynku akcesoriów meblowych pojawiają się nowe rozwiązania ułatwiające przechowywanie odzieży, obuwia, biżuterii itp. Co ułatwia aranżację wnętrza szafy pod danego użytkownika.
Jedna szafa a dwa różne światy. Często w przypadku projektowania większej szafy klienci mogą podzielić wnętrze na pół, wtedy najbardziej uwidaczniają się różnice w sposobie projektowania i stosowania dodatkowego wyposażenia.

 

Szafa dla kobiety – różnorodność z wdziękiem  szafa kobieca a szafa męska

Kobieta zawsze łączy wygodę i funkcjonalność i tak właśnie zbudowane jest wnętrze szafy dnie niej. Poza pojemnością ważne jest aby szafa wnękowa pomieściła bardzo wiele różnych rzeczy. Zwykłe półki i szuflady mogą nie wystarczyć, warto zastosować praktyczne rozwiązania tj. wysuwane półki na buty, pantografy, wieszaki na spodnie, spódnice.

Dodatkowe wyposażenie ułatwi przechowywanie butów, odzieży, nakryć głowy, biżuterii itp. W rozplanowaniu wnętrza pomoże doświadczony projektant ponieważ różne akcesoria mają swoje standardowe wymiary i tutaj potrzeba trochę doświadczenia.

Warto również zamontować dodatkowe oświetlenie w szafie, najczęściej stosuje się paski ledowe, które dobrze podświetlają wieszaki, kosze czy wnętrze szuflad

 

Meble do sypialni na wymiarSzafa dla mężczyzny – prostota i praktyczność

Mężczyzna dąży do prostych i funkcjonalnych rozwiązań. Wnętrze szafy wnękowej dla mężczyzny nie musi przechowywać aż tak wielu rożnych przedmiotów. Ważne aby było wystarczająco dużo miejsca na koszule i odzież wizytową. Kilka półek i szuflad na bieliznę, czapki i szaliki. Tuż obok drążka warto zamontować wieszak na krawaty.

 

Dla Panów lubiących sporty ekstremalne warto wydzielić miejsce na deskę, zamontować uchwyt na kask motocyklowy, czy inną odzież ochronną. Zawsze projektując szafę dla mężczyzny stosujemy sprawdzone proste rozwiązania, dające gwarancję zadowolenia

 

Zobacz nasze realizacje, poszukaj inspiracji dla siebie

Zostaw komentarz