Wnętrza szaf

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak zaprojektować wnętrze szafy

 

 

szafy przesuwne kraków

 

 

Szafa wnękowa w pełnej zabudowie znajdująca się w sypialni, w przeważającej części przeznaczona na ubrania wiszące, poza półkami i szufladami, jest miejsce na deskę do prasowania. W zabudowie tej  zastosowany został obniżony sufit w celu zamontowania oświetlenia. Poza walorami ozdobnymi 5 halogenów może pełnić funkcję dodatkowego oświetlenia.

 

 

 

 

 

szafy wnekowe kraków

 

 

Szafa wnękowa z częściowo zabudowanymi ścianami bocznymi. Często stosowany układ wnętrza szafy – na górze pawlacz na całej szerokości, półki na ubrania, szuflady i podwójny wieszak zarówno na krótkie i dłuższe ubrania. Prostota i funkcjonalność w czystej postaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szafy suwane kraków

 

 Zastosowane w tej szafie pantografy to idealne rozwiązanie jeśli nie mamy za dużo miejsca i nie możemy zrobić szerszej szafy a chcemy umieścić w szafie poza szufladami i półkami dużo wiszących ubrań.
Pantograf to mechanizm montowany u samej góry szafy, który dzięki swej budowie pozwala ściągnąć w dół drążek z ubraniami a następnie sam powraca w górę unosząc wszystkie ubrania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szafy przesuwne

 

Szafa przesuwna przedstawiona obok prezentuje urozmaicony układ wnętrza. Zastosowano w niej 4 szerokie szuflady, miejsce na ubrania wiszące, sporo półek różnej wysokości ale również po prawej stronie jest miejsce na telewizor a pod nim znajduje się wieszak na spodnie. Wieszak na spodnie to ciekawe rozwiązanie i często zalecamy je, jeśli jest tylko taka możliwość, zamontowany model w tej szafie nie wymaga standardowych szerokości, można go zastosować w każdej szafie, posiada łożyskowany mechanizm z pełnym wysuwem.

 

 

 

 

 

szafy na wymiar kraków

 

 

Szafa wnękowa pokazana obok to typowy magazyn dla całego domu. Zabudowa jest głęboka. Po prawej stronie jest dużo półek, ich głębokość pozwala na układanie pościeli/ręczników czy też ubrań w dwóch rzędach, na górze znajduje się miejsce na duże walizki. Głębokość szafy pozwala przechowywać w niej zimowe (grubsze) ubrania i mamy pewność, że podczas przesuwania drzwi przesuwnych żadne ubrania nie będą o nie ocierały.  Dodatkowej funkcjonalności tej szafy wnękowej zapewnia 6 głębokich szuflad. Niewątpliwego uroku tej szafie dodają drzwi przesuwne wykonane ze szkła lacobel lub połączenia szkła i płyty laminowanej.

 

 

 

 

 

 

szafy wnękowe kraków

 

 

 

Wnętrze szafy przesuwnej prezentowanej obok przedstawia kilka ciekawych rozwiązań. Poza półkami i szufladami, centralnie umiejscowiony jest podwójny drążek z wydzieleniem miejsca na dłuższe ubrania. Po lewej stronie znajduje się część zamykana, która może posłużyć za barek. Można w niej przechowywać również inne rzeczy, do których nie chcemy aby nasze małe pociechy miały dostęp. W tej szafie zastosowane jest również oświetlenie halogenowe sterowane radiowo, w zależności od pory dnia i naszego nastroju możemy ustawić intensywność świecenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

szafy przesuwne kraków

 

 

 

Bardzo prosty i funkcjonalny układ wnętrza. Duży pawlacz pomieści większe gabaryty. Jeden drążek na którym można powiesić zarówno dłuższe jak i krótsze ubrania. Idealnie wykorzystana pozostała przestrzeń we wnęce –  4 szuflady i półki na ubrania.
Typowy układ wnętrza dla szafy wnękowej w niewielkiej sypialni.

 

 

 

 

 

 

 

 

szafy na wymiar

 

 

 

Szafa wnękowa pokazana obok to szafa zamontowana w sypialni, poza standardowym wyposażeniem w półki, drążki  i szuflady, po środku znajduje się miejsce na telewizor. Dodatkowo w szafie jest zastosowany obniżony sufit i zostało zamontowane oświetlenie halogenowe, które nie tylko spełnia funkcję oświetleniową ale wieczorem i w nocy dodaje uroku całej zabudowie.

 

 

 

 

 

 

 

szafy wnekowe 58371

 

 

Ciekawy przykład wykorzystania płytkiej wnęki jako szafy do zabudowy. Ta szafa z drzwiami przesuwnymi ma służyć jako miejsce do przechowywania butów oraz codziennych ubrań. Dodatkowo może służyć jako wieszak na ubrania przybyłych gości.

Zastosowanie luster na drzwiach przesuwnych spowoduje, że zabudowa będzie niewidoczna i optycznie powiększy pomieszczenie.