Często w swojej pracy spotykamy się z klientami którzy proszą nas aby zagospodarować niewielkie mieszkania. Małe mieszkania dwu i jedno pokojowe można umeblować na kilka sposobów i pomimo niewielkiej przestrzeni można uzyskać sporą powierzchnie użytkową.

Meble kuchenne

W niewielkiej kuchni warto zastosować zabudowę szafek wiszących po sam sufit. Przeważnie powiększa to kubaturę szafek wiszących o ok. 1/3. Dolne szafki dla uzyskania większej przestrzeni można wykonać płytsze i co za tym idzie zastosować blat roboczy szerokości 50cm.
Niewielki stolik (blat roboczy) można schować w zabudowie kuchennej lub zawiesić na ścianie w formie składanej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni na zwykłym tradycyjnym stole.

Pokój/sypialnia

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pełnej zabudowy od podłogi aż po sufit, jeżeli sypialnia ma służyć również jako pokój dzienny można zastosować łóżka składane, które chowa się w ścianę. |
Szafa z drzwiami przesuwnymi nie musi być tylko garderobą gdzie będziemy przechowywać odzież, przy odpowiednim rozplanowaniu wnętrza, można w niej umieścić telewizor lub biurko.
Warto również zastanowić się nad szufladami pod łóżkiem, bądź wykorzystać całą przestrzeń po łóżkiem jako miejsce magazynowe.

Przedpokój

W przedpokoju najbardziej praktyczne są pawlacze pod sufitem, przy odpowiednim projekcie zmieści się w nich pół mieszkania i zaoszczędzimy miejsce w kuchni czy pokoju. Często proponujemy klientom szafy z drzwiami przesuwnymi które są połączone z pawlaczami.

 

Pokój dzienny/kuchnia

W niewielkich mieszkaniach przeważnie nie ma ścian nośnych, zamiast dwóch małych pomieszczeń (pokój, kuchnia) warto zastanowić się nad połączeniem kuchni i pokoju. Na takim rozwiązaniu zyskają oba pomieszczenia, dając mieszkańcom więcej przestrzeni. Takie rozwiązanie ułatwi zaaranżować i kuchnie która łatwiej będzie umeblować oraz pokój.
Istnieje bardzo wiele możliwości wykorzystania przestrzeni pod zabudowę meblową, zawsze pomagamy klientom wybrać najbardziej ergonomiczne rozwiązanie, które spełni wszystkie oczekiwania.

Jeśli nie masz pomysłu albo szukasz inspiracji skontaktuj się z nami.

Podczas pomiaru na pewno zaproponujemy wiele rozwiązań, z których będziesz mógł wybrać to, co najlepsze dla Ciebie.